Önce Vatan
Şener Mengene

Şener Mengene

E Haber Genel Koordinatörü/İstanbul Temsilcisi & Strateji Enstitüsü Genel Müdürü senermengene@ehaber.web.tr

Önce Vatan

20 Aralık 2016 - 13:25

Bizim için herşey'den "Önce Vatan" gelir. Türklerde Vatan ve Devlet kavramı birleşmiştir. "Devletimize isyan eden kişi, tek oğlum Süleyman bile olsa, tereddüt etmeden kellesini alırım." (Yavuz Sultan Selim) Atasözlerimizde üzerinde en fazla durulan kavram Vatan. "Ana gibi yar Vatan gibi diyar olmaz. Sahipsiz Vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır"der Istiklal ve Milli şairimiz merhun (Mehmet Akif)

Asimetrik Savaş olan Terör Devletimizi ve Milletimizi hedef almıştır. Terörle Mücadele, küresel güçlerle yapay örgütler üzerinden yapılan bir vekâlet savaşı olduğu gibi Devletimizin ve Milletimizin en önemli meselesidir. Kararlılıkla ve gerekli önlemler alınarak topyekün mücadeleye devam edilmelidir.

Devlet ve Millet olarak, Milli Mücadele'den sonra en zor ve en kanlı dönemi yaşıyoruz.! Yüreğimiz yanmakta, Terörle Mücadele (Asimetrik Savaş)da kelimeler kifayetsiz kalmaktadır.!

Terörle Mücadele (Asimetrik Savaş) ve Şehitlerimiz Türk Devleti'nin ve Türk Milleti'nin en önemli ve birinci gündemi olmalıdır.! MGK, Hükümet, TSK, Siyasi Parti'ler, Sivil Toplum Kuruluşları, Medya, Diyanet ve Kanaat Önderleri, Meslek Odaları, Esnaf Odaları, Ticaret ve Sanayi Odaları, Ihracatçı Meclisleri, Mühendis Odaları, Barolar, Borsalar, Sanatçılar, Sporcular, Muhtarlar, tarafından Milli Mütabak sağlanmalı ve Milli Şuur oluşturulmalıdır.!

Tek Yürek, Tek Bilek ve Milli Birlik içerisinde, teröre, teröriste ve destekçilerine korku, Güvenlik Kuvvetlerimize moral ve güç verilmelidir.!

Asimetrik Savaş sistemine geçilmelidir.! Gerekirse kısmı bir seferberlik ilan edilmelidir.! Son onda yılda emekli olan güvenilir, Devletine ve Milletine sadakatli, Subay-Astsubay, Pilot, Istihbaratçı, Köy Korucusu, Polis, PÖH, JÖH, JÖAK, SAS, SAT, ÖKK, MAK ve MIT mensupları acil göreve çağrılmalıdır!!...

Terörle mücadele konsepti ve mevzuat yenilerek, her alanda ve her boyutta topyekün mücadele Terör bitene kadar kararlılıkla devam etmelidir!!.. Din-ü Devlet Mülk-ü Millet Devlet-i Ebed Müddet

Şener Mengene

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar